Doküman Versiyonları

Doküman Versiyonu nedir?

Dokümanların üzerinde yapılan düzenleme ve güncellemeler dokümanların önceki hallerine ulaşmayı imkansız hale getirmektedir. Müşterinize vermiş olduğunuz bir teklifi örnek alacak olursak müşterinin revizyon taleplerinin takip edebilmeniz için teklif dosyanızı her değişiklikte yeni bir dosya adı ile kaydetmeniz gerekmektedir. Doküman Yönetim Sistemlerinde ise bu ihtiyaç doküman versiyonaları ile karşılanır. Bir doküman ait sınırsız sayıda versiyon oluşturulabilir.

Docsimum Doküman Yönetim Sistemi seçilen dokümanın son versiyonunu önizleme bölümünde görüntüleyerek kullanıcıların doğru bilgiye erişimlerini garantiler.

Esnek ve kolay yapısı ile dokümanların tüm versiyonlarını başka bir pencere açmaya gerek kalmadan alt orta panelde görüntüler. Versiyonlara tıklandıkça dokümanın önizlemesi güncellenerek ilgili versiyona ait dosya görüntülenir.

Versiyon notları ile ilgili versiyonda yapılan değişiklikler ve revizyonlar açıklanabilir.

Doküman versiyonlarına farklı doküman tipleri eklenebilir. İlk versiyonu Word dosyası olan bir dokümana daha sonraki versiyonlar için pdf dosyaları eklenebilir.