Akıllı Doküman Arama

Docsimum Doküman Yönetim Sistemi Yapay Zeka teknolojisi sayesinde sistemde bulunan dokümanların çoklu kriter, sezgizel ve anlamsal arama ve hızlı arama yöntemleri ile kullanıcıların aradıkları dokümanlara hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Sezgisel Arama Nedir?

Kullanıcıların aradıkları doküman hakkında yeterli bilgiye sahip olmamları veya yazım yanlışları gibi sorunlar sebebi ile yapılan aramalarda aranan dokümanlara erişememe sorunlarının önlenmesi amacı ile geliştirilmiş bir teknolojidir. Örnek olarak normal arama yöntemlerinde Ahmet Mert Sezgin isimli bir çalışana ait dokümanların Ahmet Sezgin olarak aranması durumunda yazılımlar genelde sonuç döndüremeyecektir veya Ahmet Mert Sezgiin gibi yanlış bir aramanın sonuç döndürmesi mümkün olmayacaktır.

Akıllı Doküman Arama Ne Sağlar?

Docsimum'un gelişmiş arama teknolojisi sayesinde eksik arama kriterleri ve yazım yanlışları yazılım tarafından yapay zeka kullanımı ile incelenerek aranılan bilgiye en yakın sonuçlar listelenebilmektedir.

Kullanıcılar arasında kelimeler bulunan kelimeler şeklinde de arama yapabilmektedir. Örnek olarak Müşteri Ödeme şeklinde yapılan bir aramada Müşteri ödeme sorumluluğundan ve Müşteri tarafından ödeme yapılmadığı kelimeleri geçen sözleşmelere erişilebilmektedir. Örnekte görüldüğü şekilde aranan iki kelimenin arasında farklı kelimelerin bulunması durumunda bile sezgisel arama ile doğru sonuçlara ulaşılabilmektedir.